Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

SUKCES OLIWII SOWY podczas Mistrzostw Polski U20 w Radomiu

2020-09-16 08:37
SUKCES OLIWII SOWY podczas Mistrzostw Polski U20 w Radomiu

Oliwia Sowa - mieszkanka Brzeska od 8 lat reprezentująca barwy klubu MLUKS Tarnów trenująca w Brzesku zdobyła podczas rozegranych w Radomiu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat 20 srebrny medal w biegu na 800 metrów.

W eliminacjach, dziewiętnastoletnia podopieczna trenerki Haliny Grech nie tylko wygrała swój bieg, ale i osiągnęła najlepszy rezultat (2:15.47 min), o dwie setne sekundy wyprzedzając Zuzannę Bronowską z Mazovii ProActiv Ciechanów. W finale uległa natomiast jedynie zawodniczce z Ciechanowa, kończąc zmagania z najlepszym w tym sezonie czasem 2:11.69 min.

Przypomnijmy, że jest to drugi w tym roku medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Oliwię Sowę. W rozegranych w lutym w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski do lat 20, z wynikiem 2:15.55 min zajęła bowiem w biegu na 800 metrów trzecią pozycję.

Zawodniczka jest chlubą dla miasta Brzeska, tym bardziej że na co dzień zmaga się z trudnymi warunkami treningu. Oprócz treningów w terenie i na hali w Sp nr 3 w Brzesku musi bowiem dojeżdżać na stadion do Bochni, dzięki przychylności władz MOSIRU Bochnia, aby zrobić w pełni zaplanowany trening w danym dniu, co jest nie lada wyczynem. Tym bardziej że w czasie epidemii COVID 19 warunki trenowania są utrudnione. Niejednokrotnie musieliśmy bardzo kombinować aby zrobić bezpieczny całościowy trening. Jednak dzięki samodyscyplinie i zaparciu zawodniczka daje radę. Jej praca nie poszła na marne co odpłaciło zdobytymi trofeami.

Nie obyło by się od podziękowań dla Trenera Ryszarda Jasicza, który cały czas wspiera trenerkę i zawodniczkę w codziennej, ciężkiej pracy treningowej.

Oliwia od 2 lat objęta jest opieką szkoleniową PZLA jako Kadra Polski. Powołana na Mecz Międzynarodowy w Karpaczu gdzie startują najlepsi zawodnicy reprezentujący Polskę.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Brzesku i Panu Burmistrzowi za wsparcie i pomoc.

Trzymamy kciuki za jak najlepszy rezultat i życzymy dalszych sukcesów.

Kalendarz imprez

Zobacz więcej

Najnowsze galerie

Ranking szkół

IGRZYSKA DZIECI
PSP Dębno 0
PSP Iwkowa-Nagórze 0
PSP Kąty 0
Zobacz więcej
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
PSP Mokrzyska /ur. 2005-2006/ 0
PSP Wojakowa /ur. 2005-2006/ 0
PSP Porąbka Uszewska /ur. 2005-2006/ 0
Zobacz więcej
LICEALIADA
ZS Szczurowa 0
ZSP Czchów 0
ZSP nr 1 w Brzesku 0
Zobacz więcej

aib-baner.png

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Brzesku
ul. Glowackiego 51
32-800 Brzesko

Redakcja

Pawel Ciura
tel: 603 811 834
e-mail: sport@powiatbrzeski.pl

Portal Sportowy Powiatu Brzeskiego

Redaguj z nami portal!

Zapraszamy do współpracy.

white-triathlon-sports-facebook-cover.png