Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Zawody piłkarskie kończą rok szkolny

2021-06-23 13:28
Zawody piłkarskie kończą rok szkolny

Na zakończenie sportowego roku szkolnego 2020/21 zaplanowana została rywalizacja w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Powiat Brzeski reprezentował Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku, który wystąpił w zawodach Igrzysk Dzieci dla zawodniczek i zawodników ur. 2008 i młodszych.

            Dziewczęta z PSP nr 2 w Brzesku najpierw wystąpiły w półfinale wojewódzkim, który odbył się na stadionie „Heleny” w Nowym Sączu. Po porażce w pierwszym, grupowym meczu, dzielnie walczyły do końca turnieju, ulegając dopiero w finale po rzutach karnych 2:3 ekipie z Rożnowa. Pierwsze trzy zespoły awansowały do finału wojewódzkiego, który 18 czerwca 2021 r. rozgrywany był w Nowym Targu. Na obiektach klubu sportowego „Podhale” młode piłkarki nożne rozegrały znakomite zawody zdobywając 3. miejsce. Amelia Miterka (kapitan), Wiktoria Bochenek, Martyna Chudyba, Michalina Fijałkowska, Magdalena Kołodziej, Milena Kurtyka, Emilia Płachta, Klaudia Salamon i Weronika Stachera to skład brązowych medalistek mijającego sezonu.

            Rywalizacja chłopców rozpoczęła się zawodami na szczeblu rejonowym w Tarnowie. Młodzi piłkarze z brzeskiej „Dwójki” nie mieli sobie równych, wygrywając ten turniej przed zespołami z Tarnowa, Zakliczyna i Olesna. Finał wojewódzki odbył się 21 czerwca 2021 r. w Limanowej. W nim, osłabiona kontuzjami reprezentacja brzeskiego regionu zajęła 5. miejsce. Na stadionie „Limanovii” występowali: Szymon Wawryka jako kapitan zespołu, Jakub Dudzik, Olivier Goryczko, Dominik Karwasiński, Franciszek Kobyłecki, Marcel Koloda, Franciszek Mrzygłód i Patryk Szałas. W eliminacjach rejonowych grali również Dawid Myszka, Franciszek Oleszczuk i Szymon Wolsza. Trenerami w/w drużyn w czterech turniejach byli Konrad Kołodziej, Mateusz Urban, Marcin Gromadzki i Szczepan Smoleń.

Kalendarz imprez

Zobacz więcej

Najnowsze galerie

Ranking szkół

IGRZYSKA DZIECI
PSP nr 3 w Brzesku 27
PSP Zaborów 17
PSP Jasień 12
Zobacz więcej
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
PSP nr 2 w Brzesku /ur. 2005-2006/ 31
PSP Szczurowa /ur. 2005-2006/ 30
PSP nr 3 w Brzesku /ur. 2005-2006/ 21
Zobacz więcej
LICEALIADA
ZSP nr 1 w Brzesku 47
ZSTiB w Brzesku 46
ZS Szczurowa 39
Zobacz więcej

aib-baner.png

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Brzesku
ul. Glowackiego 51
32-800 Brzesko

Redakcja

Pawel Ciura
tel: 603 811 834
e-mail: sport@powiatbrzeski.pl

Portal Sportowy Powiatu Brzeskiego

Redaguj z nami portal!

Zapraszamy do współpracy.

white-triathlon-sports-facebook-cover.png