Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski w ZSP nr 2 w Brzesku

2018-03-29 08:51
Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski w ZSP nr 2 w Brzesku

Pierwszego Dnia Wiosny 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku  Starosta Brzeski Andrzej Potępa wraz z Dyrektorem Szkoły Jerzym Soską zainaugurowali akcję „Bezpieczny i Aktywny Powiat Brzeski”. Starosta przestawił zasady oraz aspekty prozdrowotne akcji, która będzie realizowana w trzech kategoriach: bieganie, chodzenie i jazda na rowerze. Dzięki aplikacji Endomondo każdy będzie mógł zapisywać swoje wyniki i obserwować współzawodnictwo. Na spotkaniu byli również obecni przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Brzesku: naczelnik Wydziału Wspomagającego podkom. Robert Gładysz i rzecznik prasowy st. asp. Ewelina Buda. Naczelnik w swym przemówieniu zwrócił uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drogach, a następnie podarował młodzieży kamizelki oraz opaski odblaskowe.


Akcja, którą uroczyście rozpoczęły władze Powiatu, będzie trwała do końca sierpnia 2018 roku.
    W tym samym dniu sześć drużyn Zielonki podjęło rywalizację w zawodach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które idealnie wpisały się w akcję „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski”. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Pan Andrzej Tyrkiel – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa. Dzięki niemu zawody wpisały się na stałe w kalendarz uroczystości i imprez szkoły.
O zwycięstwo w czterech konkurencjach walczyło 6 drużyn, a ich wiedzę i umiejętności oceniała komisja w składzie: Dorota Moszczyńska, Magdalena Żurek – Opiła, Elżbieta Wojnowicz, pani pielęgniarka Krystyna Macheta – Niemiec oraz Andrzej Tyrkiel. Obserwatorami byli zaproszeni goście: Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Brzyk, radny powiatowy Maciej Podobiński, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Brzesku: Robert Gładysz i Ewelina Buda, Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, nauczyciele i uczniowie.  


Przygotowane przez młodzież stanowiska, charakteryzacja oraz rekwizyty, które budowały pełną napięcia i dramatyzmu atmosferę, były na najwyższym poziomie.
Ostatecznie rywalizacja zakończyła się zwycięstwem zespołu z klasy 1 TE z wynikiem 72 punkty. Drugie miejsce przypadło drużynie z klasy 1 TME, która miała tylko 2 punkty mniej, a trzecie miejsce zespołowi z 1 TBG (69 pkt).
Zwycięskim klasom gratulujemy, a pozostałym drużynom z klas: 1 TME (drugi zespół), 1 TH i 
1 Tgs dziękujemy za udział i współzawodnictwo na najwyższym poziomie.


 

 

Kalendarz imprez

Zebranie organizacyjne - szkoły ponadgimnazjalne

W dniu 2 października 2018 roku o godz. 10:00 w sali obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku /pokój 327/, ul. Głowackiego 51 odbędzie się zebranie przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych na którym zostanie opracowany kalendarz zawodów powiatowych rozgrywanych w ramach Licealiady na rok szkolny 2018/2019.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Czchów, 4 pażdziernika 2018 roku

Zobacz więcej

Najnowsze galerie

Ranking szkół

IGRZYSKA DZIECI
PSP nr 2 w Brzesku 63
PSP Szczurowa 42
PSP Iwkowa 29
Zobacz więcej
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
PSP nr 2 w Brzesku /ur. 2002-2004/ 61
PSP Borzęcin /ur. 2002-2004/ 43
PSP Szczurowa /ur. 2002-2004/ 38
Zobacz więcej
LICEALIADA
ZSP nr 1 w Brzesku 70
ZSP nr 2 w Brzesko 67
ZS Czchów 40
Zobacz więcej

aktywny-1.jpg

Najnowsze reportaże wideo

Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski - FINAŁ

Mini piłka nożna

Powiat Brzeski-Zawody Powiatowe-Mini Piłka Ręczna Dziewcząt

Powiat Brzeski - Zawody Powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Brzesku
ul. Glowackiego 51
32-800 Brzesko

Redakcja

Pawel Ciura
tel: 603 811 834
e-mail: sport@powiatbrzeski.pl

Portal Sportowy Powiatu Brzeskiego

Redaguj z nami portal!

Zapraszamy do współpracy.

banerek-starostwo.jpg